top of page

Foťák a já aneb evoluce mého focení

  • Jun 18, 2017
  • 2 min read

Dnešní článek bych chtěla zasvětit trochu osobnějšímu tématu a to sama sobě a svému foťáku, respektive všem svým foťákům, které mě kdy v životě doprovázely na mých cestách i v každodenním životě.

Kdy že jsem se tedy k focení dostala? A jak? Nevím sice přesně jak, ale hádám, že vzhledem k tomu, že jsem vždycky ráda kreslila a malovala, ale s časem jsem na to nějak ztrácela trpělivost, tak jsem hledala nový způsob, jak se umělecky realizovat a přišla jsem právě k focení. Na cestách jsem fotila už od malička, ale za počátek toho článku budu brát, když jsem se poprvé jen tak vydala do lesa fotit a to se psalo léto 2015. Tenkrát jsem ještě měla malý kompakt Nikon (model už nemám tušení, ale byl červený) a co si budeme povídat, fotky neměly žádnou závratnou kvalitu. Bavilo mne vyhledávat zajímavé motivy a hlavně hrát si s kompozicí, což mě nepustilo až do dnes.

V létě 2015 jsem také procestovala Švýcarsko a částečně Itálii, kde jsem poprvé si na fotkách z dovolené dávala záležet i z fotografického hlediska, nejen z dokumentačního. Tou dobou jsem také začala toužit po lepším foťáku. A tak přišly Vánoce 2015 a já svůj vysněný foťák opravdu pod stromečkem našla. Hned 25. prosince jsem se vydala ke koním a strávila asi dvě hodiny v šíleném mrazu s foťákem. Umrzala jsem, ale byla jsem v tu chvíli absolutně šťastná.

úplně první fotka z nového foťáku - cukroví

S novým foťákem ale přišla i touha se učit a vzdělávat, aby fotky nějak vypadaly. Nikdy jsem pořádně nebyla na žádném kurzu ani jsem vlastně nedočetla žádnou knížku, ale mám v poličce knihu Digitální fotografie 1 od Scotta Kelbyho a nedám na ní dopustit kdykoliv jedu fotit něco nového a potřebuji se podívat jak na to.

Nedjříve jsem jezdila fotit kamarádky s koňmi a učila se až přišly první focení na zakázku v létě 2016. Tehdy se mi ani nesnilo, že bych se jednou nebála si za focení říct o peníze.

Dneska fotím na zakázky, závody a spoustu dalšího včetně všech našich školních akcí, kam mě s foťákem pustí a tak jsem se dostala například k focení simulovaného soudu nebo zanedlouho budu pravděpodobně fotit paintball a tak...

Tímto jsem se dostala v mé fotografické retrospektivě až k současnosti a proto bych článek ukončila s tím, že se mi opravdu nebojte napsat s jakýmkoliv nápadem na focení, jsem pro každou špatnost.

A jako vždycky pár obrázků na závěr (napříč celou dobou, co fotím):

Comments


Archiv
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

MeggyPhotography - from a different point of view

bottom of page